Toto bude znova rýchle. Myslím, že nie som sám, čo vyrastal na wz.cz. Ach tá nostalgia. Ako ho však využiť dnes, keď sa dá .eu doména získať zadarmo a hosting na rok stojí menej, ako RAW koláčik v kaviarni?

Na webzdarma.cz vyrástlo veľa publisherov. Ako z #czaffil, tak #skaffil scény. Dokonca majú nový web, ktorý nemenili hádam 10 rokov 😀 Technicky je to free hosting, kde si viete zdarma postaviť web na subdoméne. Niečo ako Webnode, len je to reálne hosting a nie len prístup do CMS. Ako to však využiť?

Sila subdomény

Menší aj väčší SEO šamani dobre vedia, že stavať web na novej doméne nie je ľahké. Kým ju Google a nebodaj Seznam začnú brať do úvahy, trvá to aj mesiace. No napríklad na wz.cz, doméne, ktorá má cez skoro 500 000 index v Google to je iná káva. Do indexu sa dostanete rýchlejšie.

Kolegyňa Katka mala urobenú testovaciu landing page na affiliate kampaň a mala ju len tak pohodenú na xkatka.sk/vitaminy-pre-deti/. Mala tam doslova pár návštev mesačne hoci si landing page aj poctivo nalinkovala, aby ju Google našiel.

Stačilo to šupnúť na wz.cz

Potom, z nejakých príčin, dala klon webu na http://mystique.wz.cz/, čo je nejaká jej subdoména z minulosti. A čo sa nestalo? Naskočili pozície v Google! Vitamíny Jamieson, Kanadské vitamíny, Vitamíny pre deti Jamieson … všade prvá strana 😀

Čo s touto informáciou?

Webzdarma.cz má katalóg. Preklikajte si ho a „odkúpte“ nejaké subdomény. Do organiky sa dostanete extrémne rýchlo. Alebo si vytvorte nové. Na affiliate landing pages a microsite je to priam ideálne. Majú aj wz.sk, takže ani #skaffil nemusí plakať.

Pomocou FTP prístupov dam nahodíte akúkoľvek HTML stránku. A nič za to nemusíte platiť.

Enjoy! 🙂

 

NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #8: Web na freehostingu
5 z 1
The following two tabs change content below.
Štefan Polgári

Štefan Polgári

Executive director at Lead Media
V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.