Affiliate marketing je často zatracovaný pre svoju malú efektivitu. To môže prameniť z rôznych dôvodov od zle nastavených provízií, cez zle komunikovaný produkt až po chyby v použiteľnosti stránky, kde sa uskutočňuje samotná akcia.

Nedodržaním základných pravidel môže byť affiliate program neefektívny a naozaj nekonkurenčný iným spôsobom monetizácie mediálneho priestoru. V systéme .dognet však dbáme na to, aby boli najmä stránky inzerentov a reklamné materiály kvalitne spracované a nič nebránilo uskutočneniu predaja.

Affiliate má hlavné výhody v tom, že dáva publisherovi veľkú variabilitu použitia. Kampaň je vopred daná, teda publisher vie modifikovať mediálny priestor tak, aby maximalizoval účinnosť.

Pár tipov pre publisherov:

  • Nájdite na vašej stránke nevyužitý mediálny priestor.
  • Vyberajte kampane vzhľadom na charakteristiku vašich užívateľov.
  • Nastavte komunikáciu tak, aby jej vaša skupina rozumela.
  • Nebojte sa experimentovať. V affiliate systéme vidíte úspešnosť veľmi rýchlo.

Ak máte akýkoľvek nápad, affiliate program .dognet je tu pre vás a affiliate manager sa vám bude ihneď venovať a situáciu riešiť.

Affiliate ako efektívny nástroj
5 z 2
The following two tabs change content below.
Štefan Polgári
V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.
Štefan Polgári

Latest posts by Štefan Polgári (see all)